Collectief het Paradijs

Collectief het Paradijs

Rebirth-Part 1. HELL

Collectief het Paradijs

Rebirth-Part 1. HELL

  • Zaterdag 3 mei 2025
  • SPOT/De Machinefabriek, Bloemstraat 38
  • 20:15 start programma
  • (Tijden onder voorbehoud)
  • Saturday 3 may 2025
  • SPOT/De Machinefabriek, Bloemstraat 38
  • 20:15 start of event
  • (Times are subject to change)

Rauw, beeldend en filmisch punktheater

Vergeet Rutger Bregman, vergeet Yuval Noah Harari en vergeet alle andere zelfhulpboeken voor de 21e eeuw, Collectief Het Paradijs wijst de pessimistische, wantrouwende, mensenhatende mens de weg omhoog. Waar de gemiddelde hulpgoeroe niet verder komt dan loze beloftes en mooie woorden, biedt dit gezelschap écht houvast met een driedelige theaterserie die je leven voorgoed zal veranderen!

Part I. HELL is rauw, beeldend en filmisch punktheater dat je meeneemt in de surrealistische wereld van duivels, vagevuur en epische rampspoed. Collectief Het Paradijs kijkt het vurige beest dat de mens heet in de bek en graaft door de aardkorst heen op zoek naar de Hel. Daar, ergens in de grauwste maar vruchtbaarste as, zal een nieuw zaadje ontspruiten.

In 2024 nam de groep ons westerse idee van beschaving onder de loep in Hard Cut Paradise. “De drie makers zijn goed in het neerzetten van filmische taferelen, waarbij ze het spektakel niet uit de weg gaan. (…) Een esthetisch visueel feest.” (Theaterkrant)

De driedelige Rebirth serie
Collectief Het Paradijs neemt de komende jaren de rol van gids op zich, om de dwalende mens houvast te geven. Want volgens de groep zijn we volledig het spoor bijster als het gaat over goed en kwaad, over hoe het leven te leven en hoe driften te beantwoorden. Met het eerste deel, Rebirth Part I. HELL, wordt de toon gezet.

“De drie makers zijn goed in het neerzetten van filmische taferelen, waarbij ze het spektakel niet uit de weg gaan. (…) Aan iedere scène ligt een sterk beeld ten grondslag, wat Hard Cut Paradise vooral een esthetisch visueel feest maakt.”
Theaterkrant over Hard Cut Paradise

Onderdeel van de Fabriekspas

Met de Fabriekspas ontdek je tegen een gereduceerd tarief urgente, energieke en multidisciplinaire voorstellingen van jonge, talentvolle theater- en dansmakers in de Machinefabriek. 5 titels voor €50,-

> Bekijk de Fabriekspas

spel en concept: Ivar Schutte, Vincent van Woerkom en Luuk Weers